Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shqiptarët që udhëtojnë nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit, kanë të detyrueshëm…

Të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë planifikuar të udhëtojnë me kompaninë Wizz Air nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit kanë të detyrueshme pajisjen e testit PCR negative, me vlefshmëri deri në 72 orë nga data e fluturimit.

Lajmi bëhet me dije nga ambasada e Shqipërisë në Maqedoninë e Veriut. Sipas saj, ky është një vendim i kompanisë Wizz Air.

“Shtetasit shqiptarë munden të hyjnë nga pikat kufitare tokësore, midis dy vendeve pa patur nevojë për test PCR”, – thekson Ambasada.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet