Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkon me komplikacione në spital, ndërron jetë turisti ukrainas në Vlorë, ja nga çfarë vuante

Një turist 44-vjeçar nga Ukraina ka ndërruar jetë në Spitalin e Vlorës, pasi është paraqitur rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm me komplikacione shëndetësore.

Sipas policisë, ka humbur jetën turisti O. A., i cili ka qenë duke kaluar pushimet në lagjen e “Ujit të Ftohtë”, pasi vuante nga sëmundja kronike e Hepatit C.

Njoftimi i policisë:

Në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm, në Spitalin Rajonal Vlorë ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi nga Ukraina O.A., 44 vjeç.

Ky shtetas ka qenë akomoduar me pushime në një hotel në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë dhe pasi ka ndjerë komplikacione shëndetësore është transportuar në spital, vend në të cilin ka ndërruar jetë.

Nga veprimet dhe hetimet paraprake dyshohet se 44 vjeçari ka ndërruar jetë si pasojë e sëmundjes kronike të Hepatitit C.

Materialet iu referuan Prokurorisë Vlorë për vlerësim juridik.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet