Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shërbimi psikosocial, Shahini: Vitin e ardhshëm shkollor dyfishojmë numrin e punonjësve

Teksa vendi ynë përballet me pandeminë e COVID-19, ministrja Besa Shahini është ndalur tek puna e shërbimit psikosocial realizuar gjatë vitit jo të lehtë shkollor që lamë pas.

Vështirësitë e diktuara nga tërmeti i vitit të kaluar dhe pandemia COVID-19 nuk e kanë ndaluar aspak ritmin e punës të shërbimit psikosocial, përkundrazi angazhimet janë shtuar në maksimum gjatë këtij viti me qëllim përballimin e një viti aspak të lehtë shkollor.

“Me dyfishimin e numrit të psikologëve dhe punonjësve social vitin e ardhshëm shkollor, jemi të bindur se do të kontribuojmë drejtpërdrejtë në përmirësimin e mëtejshëm të eksperiencës shkollore të nxënësve tanë”, shprehet Ministrja Shahini në postimin e saj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet