Rikthehet koronavirusi në Drejtorinë e Policisë Elbasan, infektohen dy efektivë

Aktualitet
Rikthehet koronavirusi në Drejtorinë e Policisë Elbasan,

Koronavirusi është rikthyer në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit ku kanë rezultuar pozitivë dy efektivë. Ata janë karantinuar në banesat e tyre, por mbetet e paqartë se si janë infektuar me Covid-19.

Më parë në këtë drejtori kanë rezultuar pozitiv me koronavirus edhe 8 punonjës të tjerë të cilët janë shëruar tashmë. Aktualisht janë 155 raste aktive në qarkun e Elbasanit, ku deri tani kanë humbur jetën 11 pacientë.

Kujtojmë se vijon të ketë shifra të larta në vendin tonë ku ditën e djeshme u raportuan 5 jetë të humbura dhe 154 raste të reja.

ME TE LEXUARAT