Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Prokurori grek nuk i ndahet yllit anglez: Nuk kisha dëgjuar gënjeshtra më të mëdha! Mbuloi sjelljen e neverishtme duke fyer shqiptarët

Harry Maguire ishte në qendër të diskutimit për shkak të përleshjes në ishullin Mikonos të Greqisë, ku përdori shqiptarët për të shpëtuar nga duart e policisë. Para se trupi gjykues të vendoste dënimin për kapitenin e skuadrës angleze, prokurori grek i tha që të kërkojë falje për gënjeshtrat që ai kishte lëshuar gjatë kësaj kohe dhe për deklaratat se motra e tij u sulmua nga disa shqiptarë të cilët tentuan t’i hidhnin drogë në pije.

“Maguire dhe miqtë e tij sajuan një histori rreth disa shqiptarëve që sulmuan motrën e tij. Nuk kisha dëgjuar gënjeshtra më të mëdha.

Kjo ishte një përpjekje e turpshme për të mbuluar sjelljen e tyre të neveritshme duke fyer shqiptarët dhe policinë greke”, u shpreh prokurori Paradissis.

Ndërkohë, është marrë vendimi për dënim kusht për 21 muaj. Pas këtij vendimi, trajneri vendosi ta linte jashtë listës së lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve ndaj Islandës dhe Danimarkës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet