Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zjarr në Durrës, flakët e favorizuara nga era djegin 10 ha tokë/ Përcëllohen pemët e ullirit

DURRËS- Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Maskuri të Durrësit. Sipas informacioneve, banorët kanë njoftuar zjarrfikësit për një zjarr të fuqishëm që po favorizohej nga era e fortë.

Pas ndërhyrjes së disa forcave zjarrfikëse, u bë e mundur që rreth orës 16:30 të shuhej zjarri.

Si pasojë e flakëve është dëmtuar një sipërfaqe toke prej 10 ha. Nga këto u përcëlluan 1.5 ha me ullinj të rinj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet