Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Manastirliu: Spitalet COVID-3 dhe COVID-4 janë gati! Do hapen kur të ezaurohen ‘Shefqet Ndroqi’ dhe ‘Infektivi’

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka informuar se COVID_3 dhe COVID-4 janë gati për hapje, por kjo do të ndodhë kur të ezaurohen kapacitetet e Infektivit dhe Shefqeit Ndroqit.

Sipas saj dy spitalet e para dedikuar COVID kanë ende kapacitete dhe do të vijojnë ato derisa të ezaurohen.

‘’Aktaulisht kemi bërë gati strukturat e tjera Covid-3, dhe Covid-4. Shefqet Ndroqit dhe Infektivi nuk janë ezauruar. Dy strukturat e tjera do jenë në pritje. Kemi bërë gati dhe nënstafin. Janë punësuar infermierët e rinj dhe të reja. Këtu janë gjithë doktorët dhe stafi i mrekullueshëm.’’- tha Manastirliu.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet