Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia dhe tre shtete të tjera do t’i shtohen listës së karantinimit, nga java e ardhshme

Britania gjatë këtij muaji ka vëzhguar me kujdes shifrat e infektimeve dhe vdekjeve. Ajo mund të vendos kufizime, për të gjithë pushuesit që kthehen nga Zvicra, Greqia, Republika Czecheke ose Islanda pas një rritje të rasteve gjatë javës së kaluar.

Zvicra mund të shtohet që këtë javë në listën ‘karantinë’ të Mbretërisë së Bashkuar, pasi shkalla e infeksionit vazhdon të rritet.

Destinacione të tjera ku shihet një rritje e infeksioneve përfshihet Greqia, Islanda dhe Republika Çeke.

Zyrtarët nga Qendra e Përbashkët e Biosigurisë e cila vendos se cilat vende duhet të qëndrojnë në listë thuhet se po shqyrtojnë nga afër numrat.

Një njoftim që përcakton kufizimet e reja për pushuesit, ka raportuar se mund të bëhet të fillojnë të enjten.

Javën e kaluar, Kroacia, Austria dhe Trinidad dhe Tobago u hoqën nga lista ‘e sigurt’ të vendeve, duke ndjekur një sulm në raste.

Njoftimi u dha pushuesve vetëm 30 orë për tu kthyer në shtëpi para se të vendoseshin kufizimet. K.K/LajmiFundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet