Shpërthim i fuqishëm në Shkodër/ Shkrumbohet banesa, fatmirësisht shpëtojnë familjarët

Aktualitet
Shpërthim i fuqishëm në Shkodër/ Shkrumbohet banesa,

Një shpërthim i madh është dëgjuar në lagjen Dërgut të Shkodrës. Për pasojë, është përfshirë nga zjarri banesa ndërsa dyshohet të jetë shkaktuar nga një bombul gazi.

Sipas burimeve thuhet se zjarri ka rënë në një banesë në lagjen Dergut, ku fatmirësisht të gjithë pjesëtarët e familjes kanë mundur të dalin jashtë pa u lënduar.

Zjarrfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë shuar flakët, duke shpëtuar banesën, ndërsa është djegur garazhi i makinës.

ME TE LEXUARAT