Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

SHBA/Policia qëllon për vdekje një tjetër afrikano amerikan, frikë nga rikthimi i protestave

Një tjetër episod i ri i dhunës policore kundër një burri afrikano-amerikan po kërcënon të rikthejë protestat në rrugët e Shteteve të Bashkuara.

Në Wisconsin, Jacob Blake u qëllua në shpinë me armë zjarri nga disa oficerë policie teksa fare pranë ndodheshin edhe fëmijët e tij.

Sipas dëshmitarëve ai u qëllua me shtatë plumba që i sollën atij vdekjen e menjëhershme.

Blake u dërgua në një spital të Milwaukee në gjendje të rëndë dhe pak minuta më pas humbi jetën

Ende nuk dihet shkaqet dhe detajet e tjera te vrasjes.

Disa kohë më parë, një tjetër vdekje, ajo e afrikano amerikanin Joe Floid i vrarë përmes mbytjes nga një polic i bardhë ndezi protesta të dhunshme antiracist në të gjithë SHBA

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet