Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Luhatje temperaturash, ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik me qëndër të pozcionuar në detin Egje e cila do të kushtëzojnë mot relativisht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Fillimi i javës dt 24 Gusht 2020 moti do të mbetet me diell përgjatë ultësirës perëndimore dhe vranësira të pasuara nga stuhi lokale në verilindje. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 17/33°C

Zonat e ulëta 18/37°C

Zonat bregdetare 19/35°C

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet