Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Infektohen me koronavirus 2 infermierë të qendrës së Shëndetit Mendor në Korçë

Koronavirusi është futur dhe në qendrën e Shëndetit mendor “Mimoza” në Korçë. Sipas burimeve thuhet se 2 infermierë të qendrës shëndetësore të cilët kanë qenë me pushime kanë shfaqur shenja të COVID-19 dhe pas tamponit kanë rezultuar pozitiv.

Sipas protokollit ata janë karantinuar në banesat e tyre ndërsa po nga të njëjtat burime bëjnë të ditur se edhe një kuzhiniere qe punon në këtë qendër ka shfaqur shenja të COVID por ende nuk ka ardhur rezultati nëse është pozitive me këtë virus apo jo.

Ndërkohë menjehrë pas shënjave të 3 punonjsit janë karantinuar në banesat e tyre. Nga ana tjetër në qëndrën shëndetësore janë dezinfektuar ambientet si she janë marrë të gjitha masat anti Covid.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet