Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid-19/ Vdekjet në Mbretërinë e Bashkuar rriten 4 herë më shumë, brenda një jave

Numri i vdekjeve në spitalin koronavirus, në Mbretërinë e Bashkuar është rritur katër herë më shumë se në zonat e nxehta.

Skocia nuk raportoi vdekje të mëtejshme nga Covid-19 në spital dhe Irlanda Veriore nuk ka dhënë ende shifrat e saj të fundit.

Shifrat në Shëndetin Publik në Angli të publikuar sot kanë dhënë një azhornim të pikave më të prekura nga virusi.

Të dhënat e reja janë shqetësuese, tregojnë se shkalla e infeksionit është dyfishuar brenda një jave.

Këto të dhëna u publikuan ndërsa Boris Johnson u është lutur prindërve që të kthejnë fëmijët e tyre përsëri kur shkollat të rihapen në Angli, javën tjetër. Ai u kërkoi prindërve të mos friksohen nga shifrat pasi fëmijët janë imun ndaj virusit. K.K/LajmiFundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet