Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Thellohet bilanci në Kosovë/ Koronavirusi iu merr jetën 10 personave në 24 orë, shënohen 111 raste të reja

Janë 10 të vdekur nga Covid 19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur 10 persona si pasojë e infektimit me Covid-19.

Kështu ka bërë me dije IKSHPK në raportin e saj. Numri i viktimave si pasjë e koronavirusit në vendin tonë ka arritur në 467 persona.

Ndërkohë brenda 24- orëve janë shëruar 159 persona si dhe 111 të tjerë janë infektuar nga 448 mostrat e marra.

” Në në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 448 mostra të marra nga ShSKUK, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren dhe laboratoret private, prej të cilëve rezultojnë 111 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”, thuhet në njoftim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet