Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kthjellime e vranësira, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Moti i kthjellet do të dominojë vendin tonë gjatë orëve të paradites. Por parashikohet që në orët e mesditës dhe pasdites vranësirat e lehta do të shfaqen në zonat malore, duke sjellë në verilindje reshje të karakterit lokal.

Ndërsa me mot të kthjellet do të mbeten zonat e ulëta dhe ato bregdetare.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 39°C. Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet