Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Finale e “çmendur”, Bayern fiton titullin e Champions League për herë të gjashtë

Bayerni i Mynihur ka fituar titullin e Champions League per here te gjashte ne historine e vet pasi fitoi 0-1 ndaj PSG me nje gol te shenuar ne pjesen e dyte.

Bayern qarkulloi topin dhe kontrolloi lojen ndersa PSG nuk ka arritur qe te konkretizoje e te ndryshoje rezultatin.

Kingsley Coman ka shenuar golin e pare ne finalen e Champions. Ai perdori nje top te dhene ne shtyllen e dyte dhe realizoi me koke ne porten e PSG ne minuten e 59 duke kaluar Bayernin ne avantazh.

PSG dhe Bayern Munich janë duke barazuar 0-0 në finale të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet në Lisbonë.

Pasi Neymarit ia mohoi golin Manuel Neuer, tani palës tjetër, konkretisht Robert Lewandowskit, ia ka mohuar shtylla golin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet