Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zvicër, Drejtuesi i OBSH: Korrupsioni rreth PPE-ve një vrasje

Drejtori i Përgjithshëm i OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus i quajti sot “vrasje” rastet e korrupsionit në lidhje me pajisjet mbrojtëse (PPE) të përdorura në kontekstin e pandemisë së COVID-19.

“Nëse punonjësit e kujdesit shëndetësor punojnë pa PPE, jeta e tyre është në rrezik dhe kjo rrezikon, gjithashtu, edhe jetën e atyre për të cilët kujdesen”, tha Ghebreyesus, i pyetur nga gazetarët në lidhje me rastet e korrupsionit në Afrikën e Jugut.

“Pra, është kriminale dhe vrasje dhe kjo gjë duhet ndaluar”, shtoi ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet