Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shtatori nis me Ligën e Kombeve, FSHF pubikon videon: Pandemia na ndau, rikthehen emocionet kuqezi

Shtatori do të fillojë me kombëtaret teksa Shqipëria do të luajë dy ndeshje të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë do të udhëtojnë më 4 shtator në transfertën e Bjellorusisë teksa më 7 shtator rikthehen për të sfiduar Lituaninë, me të gjitha gjasat në ”Air Albania Stadium”.

Shqipëria edicionin e kaluar dështoi në këtë Ligë, teksa tani në grup do të ketë Bjellorusinë , Lituaninë e Kazakistanin.

FSHF gjithashtu ka shpërndarë një video ku thotë se pandemia ndau futbolldashësit nga kombëtarja, por tashmë emocionet kuqezi rikthehen pas 2 javësh.

Ju ka munguar kombëtarja?

Ju ka munguar kombëtarja 🇦🇱?Në ajër po ndjehet aroma 🔴⚫ #Albania #Shqipëria #Kombëtarja #UefaNationsLeague ⚽️

Gepostet von Federata Shqiptare e Futbollit am Freitag, 21. August 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet