I sekuestrohet drogë me vlerë 400 mijë euro në bodrumin e banesës, pranga shqiptarit në Itali

Bota
I sekuestrohet drogë me vlerë 400 mijë euro në bodrumin e

Një shqiptar në Itali ka përfunduar në pranga, pasi ishte përfshirë në trafik droge. Arrestimi i tij u bë në zonën e Malnates, ku ai dhe shpërndante drogën.

Mediat italiane raportojnë se gjatë kontrollit në banesë, shqiptarit, identiteti i të cilit nuk dihet, iu gjetën 53 kg marijuanë, të cilën e kishte fshehur në bodrum.

Mësohet se lënda narkotike ishte fshehur në 7 kuti të mëdha kartoni, ndërsa nëse ajo do të dilte në treg do të kishte një vlerë prej 400 mijë eurosh.

ME TE LEXUARAT