Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E frikshme! Zjarri në Peqin afrohet në qytet, rrezikohen banesat në periferi

Banesat në qytetin e Peqinit rrezikohen nga zjarri që ka filluar dy ditë më parë në Kurorën e ‘’Gjelbër’ në kodra’’.

Nga burimet mësohet se flakët kanë arritur deri në periferi të qytetit.

Më parë është kërkuar edhe ndërhyrja nga ajri pasi prej terrenit të thyer zjarrfikëset e Elbasanit, Peqinit dhe Rrogozhinës s’mund të hyjnë në vatrën kryesore të flakëve për t’i shuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet