Deputeti i PS-së infektohet me koronavirus, shtrohet në spitalin Infektiv

Politikë
Deputeti i PS-së infektohet me koronavirus, shtrohet në spitalin

Një deputet i Partisë Socialiste është infektuar me koronavirus. Bëhet fjalë për Edmond Lekën, deputeti socialist i qarkut të Vlorës.

Leka është shtruar në spitalin Infektiv, ku po trajtohet me ndihmë mjekësore.

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, deputetët Ralf Gjoni, Eljo Hysko, Enver Roshi dhe Adriatik Alimadhin ishin disa nga politikanët e prekur me COVID që arritën të shëroheshin.

Nga deputetet e Kuvendit, pervec Adriatik Alimadhit qe arriti te mbijetoje pas nje beteje te gjate me koronavirusin, i prekur ka qene edhe deputeti Ralf Gjoni.

ME TE LEXUARAT