Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tik Tok reagon ndaj SHBA, heq rreth 380,000 video për këtë arsye

TikTok ka hequr më shumë se 380,000 video në Shtetet e Bashkuara për shkelje të politikave të tij.

Shkak është bërë përdormi i gjuhës së uurejtjes në disa video, është shprehur të enjten pronari i aplikacionit.

Aplikacioni, në pronësi të ByteDance të Kinës, gjithashtu tha se bllokoi më shumë se 1.300 llogari për të njëjtën arsye.K.K/Lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet