Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia ndalon fluturimet për shtetasit jo të BE-së deri në 31 Gusht

Qeveria e Greqisë zgjat ndalimin e fluturimeve për ndërkombëtarët jashtë Bashkimit Evropian, deri më 31 gusht.

Lajmi bëhet i ditur nga Autoriteti Grek i Aviacionit Civil (HCCA).

Sipas autoriteteve Greke, vendimi u mor për shkak të situatës së rënduar nga pandemia në disa vende, dhe në përpjekje për të ndaluar përhapjen e COVID-19.

Përjashtime nga ndalimi, sipas Autoritetit Grek të Aviacionit Civil bëjnë:

Shtetasit e Zonës së BE / Shengenit, si dhe bashkëshortët ose qytetarët e tyre me të cilët kanë hyrë në një marrëveshje bashkëjetese, dhe fëmijët e tyre (të mitur).

Stafi mjekësor dhe infermieror, si dhe profesionistë dhe studiues në fushën e shëndetësisë.

BE / Zona e Shengenit rezidentë afatgjatë dhe shtetas të vendeve të treta që marrin një leje qëndrimi në Zonën BE / Shengen.

Anëtarët e misioneve qeveritare dhe autoriteteve diplomatike ose konsullore.

Personeli ushtarak dhe i sigurisë së bashku me stafin e Sekretariatit të Përgjithshëm për Mbrojtjen Civile.

Personat e punësuar në fushën e transportit, përfshirë ekuipazhet e avionëve, detarët, zjarrfikësit e personelit të fluturimit me qira dhe ekuipazhet.

Drejtuesit e kamionëve (dhe personeli i tyre i nevojshëm) që kalojnë nëpër Greqi për të transportuar mallra.

Studentët, pasagjerët tranzit, kujdestarët e moshuar dhe personat me aftësi të kufizuara dhe punëtorët bujqësorë sezonalë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet