Dyshime të forta për Putin, pas helmimit në avion të liderit së opozitës

Bota
Dyshime të forta për Putin, pas helmimit në avion të liderit

Udhëheqësi i opozitës ruse Alexei Navalny është pa vetëdije në spital dhe dyshohet se është helmuar, ka thënë zëdhëndësi i tij.

Navalny gjatë një udhëtimi filloi të ndjehej keq, për këtë arsye avionic u detyrua të bëjë ulje urgjence në Omsk. Dyshohet se dikush i ka hedhur helm në çajin e tij.

Z. Navalny, 44 vjeç, ka qenë një kritik i fortë ndaj Presidentit Vladimir Putin.

Në qershor ai deklaroi se do të niste një votim për ndryshimin e reformave kushtetuese, shkeljen e kushtetutës, në të kundërt do të formonte një grusht shteti ndaj kremlinit.

Sipas kritikave të udhëheqësit të opozitës, Reformat e ndryshuara nga fundi e lejojnë atë të siguroj edhe dy mandate.

Putin ka reaguar duke thënë vetëm se i uron shërim të shpejt z.Navalny.K.K/ LajmiFundit.al

ME TE LEXUARAT