Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Apple ndihmon qeverinë amerikane të ndërtojë iPod me sensorë që ruajnë sekrete shtetërore

Pas një postimi të bërë viral nga Tony Fadell, në twitter për një bashkëpunim të mundshëm të qeverisë me kompaninë Apple, ka reaguar inxhinieri i saj.

“Vetëm katër persona në kompani e kanë ditur për këtë projekt”, sipas ish-inxhinierit të softuerit Apple David Shayer.

Ky projekt ka që në 2005-ën, që është kërkuar nga departamenti e energjisë thotë eksperti.

Ata kishin kërkuar që kompania të dizenjonte një iPod. Të ishte i njëjtë në paraqitje por në përmbajtje të kishte aplikacione që mundësonin ruajtjen e sekreteve shtetërore.

Për këtë projekt nuk ka ende një konfirmim zyrtat se është i vërtetë.K.K/LajmiFundit.al

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet