Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Horoskopi per diten e sotme, 19 gusht 2020

Dashi
Personat rreth jush do të jenë kryesisht plot energji dhe nuk parashikohet ditë me probleme. Sa i përket aspektit personal do të ndjeni rritje përgjegjësie. Lejojini personat pranë jush t’ju frymëzojnë, pasi në këtë mënyrë mund të krijoni edhe lidhje më të forta me ta.

Demi
Mund ta gjeni veten në qendër të vëmendjes gjatë ditës së sotme. Mendohuni mirë fillimisht para se të flisni. Dikush mund të jetë gjithë sy e vesh ndaj mendimeve dhe veprave tuaja.

Binjakët
Do të jetë një ditë mjaft e mirë për ju, por ndoshta jo për një prej miqve tuaj më të mirë. Megjithatë kjo nuk do të thotë që të lini mënjanë lumturinë tuaj vetëm që mos të bëni të tjerët të ndihen keq.

Gaforrja
Zgjidhni një lloj komunikimi që të mos jetë si zakonisht. Kjo jo vetëm që do t’ju bëjë të bini në sy, po edhe do ta keni më të lehtë të përcillni mesazhin. Njerëzit më së shumti i kushtojnë vëmendje gjërave të reja dhe të ndryshme, ndaj nëse keni diçka për të thënë, shpreheni në mënyrë më kreative.

Luani
Skuadra e punës do të luajë një rol të rëndësishëm në suksesin tuaj. Ndoshta mund të mos jetë mënyra më e shpejtë për të realizuar gjërat, por do të jetë një mënyrë mjaft e mirë. Nëse do të zgjidhni njerëzit në skuadrën tuaj, sigurohuni që disa prej tyre të mos i shohin gjërat njësoj si ju.

Virgjëresha
Ka shumë hapësirë për një kompromis mes asaj çfarë ju dëshironi dhe asaj çfarë ju duket e drejtë. Tregohuni të arsyeshëm duke i menduar të gjitha mundësitë. Nuk është koha për lojëra.

Peshorja
Të jesh posesiv me miqtë është një zakon i keq. Nëse një mik ju anulon takimin për sot, mos u nervozoni. Nëse nisni të jeni të pasigurt për miqtë, do të filloni të ndiheni të pasigurt edhe për veten tuaj.

Akrepi
Do të shquheni për syrin kritik sot. Do të vini re gjëra që nuk i sheh tjetër kush, çfarë do t’ju vërë në një pozicion të fortë. Sa i përket marrëdhënies në çift, nuk parashikohet një ditë e qetë.

Shigjetari
Ekziston mundësia që sot të ndiheni të shpërqendruar dhe nuk do të mund të merrni iniciativa të rëndësishme. Bëni kujdes në punë.

Bricjapi
Nëse dikush ju kërkon të përfshiheni në diçka për të cilën nuk keni interes, mos u vini në siklet. Thjesht tregoni hapur që nuk dëshironi të bëheni pjesë e kësaj çështjeje. Tregoni seriozitet në punë për të shmangur ndonjë problem të mundshëm.

Ujori
Është koha të nxirrni në pah aftësitë tuaja në komunikim. Çdo kofuzion i mundshëm mund të qartësohet nëse nxirrni në pah shqetësimet tuaja. Në aspektin financiar parashikohet një ditë e mirë.

Peshqit
Ndryshime të mëdha po vijnë për ju. Bëni durim. Edhe pse mund të jeni shumë entuziast për këtë, prisni kohën e duhur./bw

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet