Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lëkundje tërmeti në qytetin e Shkodrës, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.4 i shkallës Rihter ka lëkundur këtë paradite Qarkun e Shkodrës, sipas ESMC.

Ndërkohë, IGJEUM raporton se lëkundja u ndje në orën 9:37, dhe magnituda sipas institutit të Gjeoshkencave ishte 3.5.

Epiqendra e tërmetit ishte në grykëderdhjen e lumit Buna, me thellësi 5 km.

Banorët e zonës kanë raportuar se e kanë ndjerë lëkundjen, por nuk flitet për dëme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet