Lëkundje tërmeti në qytetin e Shkodrës, ja sa ishte magnituda

Aktualitet

Një tërmet me magnitudë 3.4 i shkallës Rihter ka lëkundur këtë paradite Qarkun e Shkodrës, sipas ESMC.

Ndërkohë, IGJEUM raporton se lëkundja u ndje në orën 9:37, dhe magnituda sipas institutit të Gjeoshkencave ishte 3.5.

Epiqendra e tërmetit ishte në grykëderdhjen e lumit Buna, me thellësi 5 km.

Banorët e zonës kanë raportuar se e kanë ndjerë lëkundjen, por nuk flitet për dëme.

ME TE LEXUARAT