Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dy sanitare me COVID, mbyllet Pediatria në Elbasan

TIRANE-Reparti i Pediatrisë në Elbasan është mbyllur për shkak se dy sanitare kanë rezultuar të infektuara me COVID-19.

Drejtuesit e Shëndetësisë në Elbasan kanë marrë vendim që pavioni për Pediatrinë të spostohet në qendrën spitalore te ish-urgjenca e vjetër deri sa të mbarojë dezinfektimi i ambientit dhe të dalin përgjigjet nga tamponët e marra nga stafi i bluzave të bardha dhe sanitareve të tjera.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet