Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Do prishen 6 objekte, IKMT nis aksionin në lotin lindor të unazës së Tiranës

TIRANE-Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes se Territorit njofton se ka nisur sot aksionin në lotin lindor (III) ku do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës. Sipas IKMT-së, do të prishen në këtë fazë të parë, 6 objekte, një dhe dy katëshe.

“Objektet janë të shpronësuara sipas ligjeve. Nuk ka pasur përplasje apo kundërshti nga banorët” thuhet në njoftim.

IKMT thekson ka përfunduar aksionin për lotin I dhe lotin II ku kanë filluar tashmë punimet për ndërtimin e unazës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet