Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Qarkullonin pa kaska mbrojtëse, policia e Tiranës gjobit 67 motoristë dhe pasagjerë

Policia e Tiranës ka vendosur të gjobisë 67 drejtues motorësh dhe pasagjerët, pasi ata nuk kanë mbajtur kaska mbrojtëse.

Sipas njoftimit policor, personat që janë gjobitur nuk kanë përdorur kaskë.

Nga Policia e Tiranës bëhet thirrje që të përdoret kaska në motor, pasi kështu qytetarët janë më të sigurt për jetën e tyre.

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Përdorimi i kaskës mbrojtëse nga drejtuesit e mjeteve me dy rrota dhe pasagjerët e tyre, është detyrim ligjor dhe e vetmja siguri, për të minimizuar dëmet shendetësore, tek kjo kategori tejet e ekspozuar ndaj aksidenteve rrugore.

67 drejtues dhe pasagjerë që qarkullonin pa vendosur kaskën mbrojtëse, u ndëshkuan me sanksionet administrative përkatëse.

#MeShumePergjegjesiMePak🚑

#BashkohuMeNePerSigurine🚔

#Drejto🛵PerdoreKasken

TiranëPërdorimi i kaskës mbrojtëse nga drejtuesit e mjeteve me dy rrota dhe pasagjerët e tyre, është detyrim ligjor dhe e vetmja siguri, për të minimizuar dëmet shendetësore, tek kjo kategori tejet e ekspozuar ndaj aksidenteve rrugore.67 drejtues dhe pasagjerë që qarkullonin pa vendosur kaskën mbrojtëse, u ndëshkuan me sanksionet administrative përkatëse.#MeShumePergjegjesiMePak🚑#BashkohuMeNePerSigurine🚔#Drejto🛵PerdoreKasken

Gepostet von Policia e Shtetit am Dienstag, 18. August 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet