Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Për herë të parë në 5 vite, konfirmohet një rast i murtajës në Kaliforni

Një person në Kaliforni ka rezultuar pozitiv për murtajën duke u bërë kështu rasti i parë në këtë shtet në 5 vite.

Autoritet e Shëndetit besojnë se personi në fjalë ishte duke shëtitur qenin e tij në South Lake Tahoe kur u pickua nga një plesht i infektuar. Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një deklarate për shtyp nga Agjencia e Shëndetit dhe Shërbimeve Njerëzore e Qarkut El Dorado.

Pacienti, emri, mosha dhe gjinia e të cilit nuk është bërë i ditur, aktualisht po merr kujdes shëndetësor nga një profesionist ndërsa qëndron në shtëpi, thuhet më tej në njoftim.

Lajmi vjen më pak se dy javë pasi një burrë nga New Mexico në të njëzetat ndërroi jetë si rasti i dytë i shtetit me murtajë në këtë vit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet