Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjinekologia infektohet Covid19! Mbyllet materniteti i Lushnjes, lindjet e grave transferohen në Fier

LUSHNJE- Një mjeke gjinekologe në maternitetin e spitalit “Ihsan Çabej” në qytetin e Lushnjes është infektuar me koronavirus.

Për këtë arsye është mbyllur edhe ky institucion. Në këto kushte lindjet e grave janë vendosur në maternitetin e Fierit.

Në një komunikim me shefen e këtij spitali, Teuta Vallja tha se këto dy ditë kanë ardhur për të lindur 5 gra dhe të gjitha kanë pasur lindje me operacion.

Materniteti do të qëndrojë i mbyllur deri në normalizimin e situatës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet