Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Filipinet raportojnë 4,836 raste të reja me koronavirus dhe shtatë vdekje

Ministria e shëndetësisë e Filipineve konfirmoi të martën 4,836 infektime me koronavirus dhe shtatë vdekje, që nga ri-izolimi i shtetit.

Në një buletin, ministria tha se numri total i konfirmuar ishin rritur në 169,213, ndërsa vdekjet kishin arritur në 2.687.

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte të hënën lehtësoi bllokimet e rrepta ndaj koronavirusit në kryeqytetin Manila dhe provincat e afërta për të rihapur ekonominë dhe për të ndihmuar bizneset në vështirësi, pavarësisht se vendi ka numrin më të madh të infeksioneve në Azinë Juglindore.K.K/LajmiFundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet