Presidenti i Portugalisë ndihmon nga mbytja dy gra, ndonëse është 71 vjeç

Bota

Presidenti i Portugalisë i cili është 71 vjeç, u fotografua të Shtunën duke lundruan me kanoe në det, kur sheh dy gra që po mbyteshin. Ai nuk e ka menduar dy herë dhe është hedhur në det për t’i ndihmuar.

Më vonë ai u tha gazetarëve se gratë i kishte marrë rryma detit.

Pamjet e videos kapën në momentin kur ai notoi në det për t'i ndihmuar ata. Një burrë ishte tashmë atje, ndërkohë u afrua edhe një djalë me ski.

Presidenti, Rebelo de Sousa aktualisht është me pushime në Algarve në një përpjekje për të promovuar turizmin.K.K/LajmiFundit.al

ME TE LEXUARAT