Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tmerruese/ Shqiptarët i vendosin makinën sipër adoleshentit duke i shkaktuar vdekjen, pas një sherri masiv

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen për vrasjen e adoleshentit italian, Filipo Limoni. Ndaj tyre rëndon akuza e sherrit të rëndë, dhe vrasjes me qëllim.

Gjithçka nisi pas disa fyerjesh dhe shtyrjesh në një parking pranë pallatit të Sportit në Spoleto. Shqiptarët ndodheshin brenda një makine tip “Opel” dhe mjeti i tyre u rrethua nga një grup adoleshentësh vendas. Pas një përleshjeje, adoleshenti italian u rrëzua.

Më pas shqiptari që ndodhej në timonin e makinës, futi marshin indietro, duke kaluar sipër trupit të italianit, i cili gjeti vdekjen. Makina ndërkohë është sekuestruar nga karabinierët, ndërsa shqiptarët rrezikojnë nga 10-18 vjet burg për vrasje me dashje.

Shqiptari që ndodhej në timonin e makinës, ka mohuar akuzat, duke thënë se nuk donte ta vriste adoleshentin.

“Nuk doja ta shtypja. Nuk e kuptova se çfarë ndodhi. Kur futa marshin indietro, ndjeva një goditje. Po përpiqesha të largohesha, pasi ata kishin rrethuar makinën“, u shpreh 19-vjeçari shqiptar, i cili mbrohet nga avokatët Aldo Poggioni dhe Delfo Berretti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet