Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Ja kur merr fund pandemia në gjithë botën”, Bill Gates: Të pasurit më të favorizuar

Bill Gates ka bërë parashikime për Covid-19, ndërsa shpesh është lakuar nëpër mediat botërore për deklaratat dhe nismat e tij që kanë të bëjnë me pandeminë.

I cilësuar si personazhi që parashikoi pandeminë në vitin 2015, në një video që u bë virale në të gjithë botën, përgjatë kohës së pandemisë, ka qenë në qendër të vëmendjes, duke dhënë opinionet e tij se si mund të mposhtet Covid-19.

së fundmi ai ka bërë parashikime edhe mbi kapërcimin e këtij ngërçi të pazakonshëm të krijuar nga pandemia, mbi afat e përfundimit të tij dhe kush do të jenë më të favorizuarit.

Sipas Gates viti 2022 do të jetë viti kur COVID-19 do të marrë fund në të gjithë botën.

Por Gates ka parashikuar që të pasurit do e kalojnë virusin në 2021, që dyshohet se ka të bëjë me vaksinën, çmimi i së cilës mund të jetë në vlera të konsiderueshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet