Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Situata në Kakavijë/ Basha: Njerëz të braktisur nga një qeveri e dështuar. Turp!

Kreu i opozitës Lulzim Basha shpërndau në “Twitter” deklaratën e Partisë Demokratike për situatën e rëndë me qytetarët shqiptarë në Kakavijë.

“Njerëz të braktisur nga një qeveri e dështuar. Turp!”, – shkruan Basha në Twitter bashkëngjitur linkut me deklaratën e PD.

Basha Tw
Duke iu referuar aksidentit që i mori jetën një 10-vjeçari, Partia Demokratike deklaroi sot se Kjo ngjarje e rëndë është një tjetër alarm tragjik për braktisjen e qytetarëve nga qeveria.

“Është e pafalshme që qeveria lejoi krijimin e radhëve të gjata, dhe nuk informoi qytetarët në kohë.
Zgjidhja e krizës humanitare kërkon angazhimin në nivelet më të larta të qeverisë dhe komunikim të vazhdueshëm me qytetarët shqiptarë. Njerëzit meritojnë të trajtohen me dinjitet nga shteti i tyre”, deklaroi PD.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet