Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Vështirësitë e të qenit çiklist

Çiklisti profesionist Tim Declercq ka treguar pasojat e rënda që i ka lënë breshëri pas një stuhie që i zuri gjatë një gare në Francë.

Në Col du Porte shiu nuk pushonte tërë ditë, por moti i keq nuk i ndaloi çiklistët ta çonin garën deri në fund.
Por sportistët nuk dolën pa pasoja, mjafton të shohësh kurrizin e masakruar të Declercq.

Pas të nxehtit afrikan që ka përfshirë Europën Perëndimore, stuhitë tashmë janë bërë të përditshme.

Megjithatë garuesit bënë të pamundurën për të mos e lënë garën përgjysmë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet