Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Spektakël në Champions, Bayern çmonton Barçën në pjesën e parë, i shënon “breshëri” golash

Një çmenduri e vërtetë rezultoi pjesa e parë në finalen e parakohshme Barcelona-Bayern Munich.

Bavarezët dhuruan një spektakël ofensiv duke i shënuar katalunjasve poker golash brenda 31 minutave.

Thomas Myler hapi siparin e golave në minutën e katërt po festa zgjati vetëm tre minuta pas Alaba shënoi një autogol duke vendosur baraspeshën.

Në minutën e 22-të Perisic kaloi sërish Bayern në avantazh ndërsa Gnabry në të 28-tën dërgoi shifrat në 3-1.

Myler ishte sërish protagonistë në minutën e 31-të duke realizuar golin e dytë personal dhe të katërtin për Bayern.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet