Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Lëkundje të fuqishme tërmeti trondisin Kretën

Një dridhje e fuqishme sizmike me madhësi 4 të shkallës Rihter ndodhi pasditen e së premtes në Kretë.

Kjo është një e dhënë e Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Dridhja kishte një thellësi fokale prej 14.4 km dhe një epiqendër 9 km në lindje-verilindje të Zakros.

Tërmetet kanë qenë një problem në këta kohë edhe për Shqipërinë, përpos vendeve të tjera afër nesh.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet