Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi shkakton një tjetër humbje jete në Greqi, shkon në 223 numri i viktimave

Një grua 81-vjecare që jetonte në shtëëpinë e pleqve “Agia Kyriaki” në Asvestochori në Selanik, që u testua pozitive me koronavirus, ka humbur jetën në ICU të AHEPA, pasditen e së premtes.

Me këtë rast, numri i të vdekurve për shkak të virusit ka shkuar në 223.

Greqia është tjetër shtet, që ka numë të konsiderueshëm të të infektuarve nga Covid-19.

Më shumë e prekur nga koronavirusi është Athina dhe më tej qytete të tjera të vendit fqinj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet