Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi/ Në aeroportin e Brukselit vendosen laboratorë testimi

Aeroporti i Brukselit do të prezantojë laboratorë të lëvizshëm për testet e koronavirusit për udhëtarët në fillim të shtatorit.

Pasagjerët që kthehen nga një zonë e kuqe – vende ose rajone që Belgjika mendon se mbajnë një rrezik të lartë për infeksione koronavirus – do të jenë në gjendje të testohen në aeroport.

“Atje pasagjerët që kthehen nga një zonë e kuqe mund të testohen menjëherë pas mbërritjes”, tha Arnaud Feist, shefi i Aeroportit të Brukselit.

Testi për mbërritjen e pasagjerëve që duhet të testohen do të kushtojë rreth 47 euro (56 dollarë).

Aeroporti ”Charleroi”, aeroporti i dytë i Brukselit që punon kryesisht me kompanitë ajrore ”Ryanair” dhe ”Wizzair”, nuk ka shpallur masa të ngjashme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet