Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Sekuestrohen 10 mijë maska në portin e Ankonës, policia italiane: Dyshohet se vinin nga Shqipëria

Dhjetë mijë maska që dyshohet të jenë prodhuar në vendin tonë​​ janë sekuestruara në portin e Ankonës nga Guardia di Finanza.

Sipas mediave italiane, maskat prej filtri pëlhure janë sekuestruar pasi nuk kishin etiketën e origjinës, ndërsa vinin nga Shqipëria. Me një vlerë rreth 10 mijë e 250 euro ato do të shiteshin kontabandë duke mashtruar konsumatorët.

“Për këtë mall nuk u tregua vendi i origjinës dhe kishin një paketim tërësisht në italisht, por dyshohet se vinin nga Shqipëria. Mashtrimi për origjinën e mallit shkaktoi konfiskimin administrativ”, njoftoi policia italiane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet