Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Drejtori i birrës “Peja” humb jetën nga COVID

Media ne Kosove ka njoftuar se eshte ndare nga jeta drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi.

Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar gazetari Adriatik Kelmendi përmes një postimi në “Facebook”.

“Ernest Jusufi, një afarist shembullor dhe një shok i mirë. Ngushëllime famijes dhe miqve të shumtë”, tha ai.

“Zëri” mëson se Jusufi ishte i prekur nga COVID-19.

Jusufi ishte i angazhuar në industrinë e ushqimit që nga viti 2005.

Ai ka shërbyer edhe si drejtor ekzekutiv i Devolli Distrubution. Pas prekjes nga virusi, mesohet se Jusufi ishte shtruar ne spitalin Infektiv ne Shkup.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet