Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ngjarja e rende ne Pogradec/ Shokon komentuesi: Të dali ligji, gratë kur mbushin 70 vjet të varen në litar

Krimi makabër që ndodhi para disa ditësh në Buçimas të Pogradecit ka tronditur mbarë vendin.

Olsi Çekiçi, 44 vjeç vrau nënën e tij Firdes Çekiçin dhe i preu kokën me kosë.

Ndërsa e vari atë në derën e oborrit duket tmerruar banorët. Çekiçi doli sot para gjykatës për të mësuar vendimi që do merret ndaj tij ndërsa u paraqit me duar të lidhura dhe maskë në fytyrë.

Të tjera krime të rënda brenda familjes kanë ndodhur së fundmi në vendin tonë dhe bëhet fjalë për një djalë që vrau nënën e tij në Laprakë mbrëmjen e djeshme. Ndërsa lajmi për përballjen e tij me gjykatën u publikua në media një shqiptar ka komentuar duke shokuar me fjalët e tij.

Ai thotë:

Mos gjykoni pa kuptim një njeri kur vret gjyeshen ka pasur hall të madh duhet nxjer ligj femra kur mbush 70 vjec te varet ne litar ky duhet te mari pafajsine dhe te shperblehet.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet