Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kryeministri Rama bën publik projektin e rëndësishëm, ja si e nisi diten

Kryeministri Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një lajm të mirë. Sot do të fillojë puna për Tunelin e rrugës Delvinë-Kardhiq.

Kreu i qeverisë me anë të një videoje të shkurtër prezantuese ka bërë me dije se ka përfunduar loti i 1,2 dhe 3 ndërkohë që në lotët 4, 5, 6 realizimi fizik ka arritur në masën 80%.

Lufta kundër koronavirusit/ Virologët gjejnë ‘pikën e dobët’ të Covid-19, publikohet studimi shpresëdhënës

“Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë të nisjes sot të punës për Tunelin e rrugës Delvinë-Kardhiq, që do të finalizojë lidhjen e një aksi strategjik të infrastrukturës sonë kombëtare, ku po punohet intensivisht për realizimin e një tjetër premtimi dhjetravjeçar të të gjitha qeverive të mëparshme, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet