Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Surprizon Juventus, zyrtarizon trajnerin e ri

Disa orë pas vendimit për të shkarkuar trajnerin Maurizion Sarri, Juventusi, ka gjetur dhe pasuesin e tij në stol.

Një ndër legjendat e skuadrës, Andrea Pirlo pritet të marrë drejtimin e klubit më të madh italian.

Mediat italiane e quajnë të kryer lëvizjen e re të drejtuesve të bardhezinjve, të cilët nuk mundën ta pranonin eliminimin përballë Lyon në raundin e 1/8 të Champions League.

Nëse kjo lëvizje realizohet, ish-mesfushori i madh italian, do të jetë trajneri me ngritjen më të shpejtë në detyrë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet