Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Subjekti privat dëmton rrjetin e tensionit të mesëm, Dhërmiu mbetet pa energji elektrike

Një avari për shkak të dëmtimit të rrjetit të tensionit të mesëm nga një subjekt privat ka lënë pa energji elektrike zonën e Dhërmiut.

Sipas OSHEE një subjekt privat ka dëmtuar rrjetin e tensionit të mesëm dhe për pasojë një pjesë të zonës në Drimadhes (Dhërmi) është pa energji elektrike.

OSHEE njofton se po punohet në terren ndodhet brigada e emergjencës për riparimin e avarisë.

Kjo situatë ndodh në kulmin e sezonit turistik dhe verës dhe në një nga zonat më të frekuentuara.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet