Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Liban, arrestohen drejtuesit e portit të Bejrutit, pas shpërthimit shkatërrimtar

Një gjykatës i Bejrutit ka urdhëruar ndalimin e drejtorit të Doganës së Libanit si edhe të drejtorit të përgjithshëm të portit të Bejrutit, pas shpërthimit që ka shkaktuar deri tani mbi 150 viktima dhe 6 000 të plagosur, njoftoi Agjencia Kombëtare Libaneze e Lajmeve, NNA.

Shefi i Doganave, Badri Daher, paraardhësi i tij, Shafik Merhi dhe drejtori i portit, Hassan Kuraitim do të mbahen në paraburgim për sa kohë që hetimet do të vazhdojnë.

Të enjten, 16 persona u arrestuan në lidhje me shpërthimin në portin e Bejrutit.

Sipas ushtruesit të detyrës së komisionit shtetëror në gjykatën ushtarake, Fadi Akiki
18 persona janë marrë në pyetje deri më tani.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet