Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Sekuestrohet, Ish-hotel Vollga në Durrës, i vihet shiriti

Sekuestrohet ish hotel Vollga në Durrës. Sekuestrimi u bë nga agjencija e administrimit te pasurive të sekuestruara dhe te konfiskuara.

Sekuestrimi u kërkua nga SPAK dhe u vendos nga Gjykata antikorrupsion. Nga hetimet e 2016-ës në kuadër të ligjit “antimafia”, prokuroria për Krimet e Rënda zbuloi se Emiljano Shullazi është bërë pronar i vetëm i ish-Hotel Vollgës përmes dy akt-dhurimeve në vitin 2014.

Fillimisht atij i ishte dhuruar pjesa që zotëronte një familje me mbiemrin Kodra dhe më pas Emiljano Shullazit ka marrë në “shenjë mirënjohje” pjesën e mbetur nga një kompani arabe.

Pritet qe kjo agjenci te dale me një konference për median.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet